Nowy portal IPC EDGE 2.0

15 listopada 2018

Nowy portal IPC EDGE 2.0

Od września 2018r działa już nowy system IPC Online, który diametralnie zmienił swój wygląd i zasady działania. Nowy portal certyfikacji IPC Edge 2.0 pomaga trenerowi w rejestracji uczestników. Jest szybszy, skuteczniejszy, łatwiejszy i bardziej przejrzysty w użyciu.


Główne zalety nowego portalu to: trener i student widzą dokładnie to samo, przez co prowadzenie kursu jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste dla obu stron. Każdy student IPC poprzez swoje konto na portalu EDGE 2.0 ma ciągły dostęp do swoich certyfikatów i tylko on może go pobrać. Wyklucza to możliwość nieuczciwości przez co certyfikaty IPC stają się jeszcze bardziej wiarygodne. To była główna idea twórców IPC, aby rynek elektroniki rozwijał się i podnosił jakość.

Nastąpiły również zmiany w certyfikacji IPC:

IPC Edge Essentials - obowiązkowe dla każdego studenta (CIS, CIT i MIT):

IPC dodało obowiązkowy moduł wprowadzający dla każdego uczestnika programu szkoleniowego IPC (CIS, CIT, MIT). Wszyscy Studenci muszą obejrzeć film Online IPC-Essentials oraz prezentację „Polityki i Procedur”. Część ta zakończona jest testem. Na koniec każdy otrzymuje 20 pytań wielokrotnego wyboru i musi odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 80%.

 

Nowa „Polityka i Procedury” wersja 6.1:

We wrześniu 2018 roku zmieniła się także „Polityka i Procedury IPC” z wersji 6.0 na wersję 6.1. Nowa udoskonalona „Polityka i Procedury” (P & P) są częścią obowiązkowego modułu wprowadzającego (moduł kursu wstępnego) dla każdego programu szkoleniowego.