Szkolenia IPC

IPC jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest standaryzacja wymagań dotyczących montażu i produkcji, sprzętu elektronicznego oraz podzespołów. Zostało założone w 1957 roku jako Instytut Obwodów Drukowanych. Jego nazwa została później zmieniona na Institute for Interconnected and Packaging Electronic Circuits, aby podkreślić ekspansję od gołych płytek poprzez elementy do gotowych zespołów elektronicznych. W 1999 roku organizacja formalnie zmieniła nazwę na IPC z towarzyszącym jej hasłem Association Connecting Electronics Industries (Stowarzyszenie Łączące Branże Elektroniczne).

W katalogu kursów i szkoleń IPC mamy między innymi programy szkoleniowe i certyfikacyjne: IPC-A-610, IPC-A-600, IPC/WHMA-A-620, IPC-7711/7721, IPC J-STD-00 oraz IPC J-STD-01. Szkolenia organizujemy zarówno w Centrum Szkoleniowym PB Training, jak i w siedzibach zleceniodawców lub innych, wybranych przez naszych Klientów lokalizacjach (jeżeli są odpowiednio dostosowane do przeprowadzenia tego typu szkoleń).

Szkolenia dla specjalistów z norm IPC

PB Training stawia na rozwój, dlatego stale poszerzamy ofertę szkoleniową i sukcesywnie powiększamy rodzinę IPC, dostosowując ją do potrzeb naszych Klientów. Dokładamy wszelkich starań, by prowadzone przez nas kursy były zawsze na najwyższym poziomie i wyposażały uczestników w skuteczne narzędzia do dalszej pracy. Wiemy, że najważniejsza jest jakość i sposób przekazywania specjalistycznej wiedzy, ale dbamy również o odpowiednią atmosferę naszych spotkań i doskonałą organizację każdego szkolenia.

Szkolimy specjalistów o różnym stopniu zaawansowania, a kursy odbywają się w dogodnych dla naszych Klientów dniach, godzinach i miejscach. Możemy spotkać się w naszym Centrum Szkoleniowym, w siedzibie firmy zleceniodawcy lub w innym, wskazanym przez zleceniodawcę miejscu. Po co tworzyć standardy, skoro można powołać się na cieszące się zaufaniem standardy IPC? No właśnie!

Szkolenia